Sporta totalizators- kāpēc to iecienījuši tik daudzi?  

Sporta totalizators šobrīd ir viens no vispopulārākajiem veidiem kā paralēli baudot dažādus pasaules sporta notikumus ne tikai ļauties īpašam azartam, bet arī uzzināt daudz ko jaunu un uzkrāt īpašu pieredzi. Sporta totalizators ļauj, veicot likmes, paredzēt vai iedomātais rezultāts piepildīsies, vai izvēlētā komanda uzvarēs un par cik uzvarēs.

Sporta totalizatora vēsture visvairāk saistās tieši ar jāšanas sportu, kur lielu nozīmi noteica ne tikai jātnieka spējas, bet arī zirga dažādie parametri, kā arī konkrētās sacensību dienas laikapstākļi. Jāšanas sports ir labs piemērs tam, cik sarežģīti patiesībā ir veikt izsvērtas un pārdomātas likmes, jo rezultātu var ietekmēt ļoti daudzi un ļoti dažādi apstākļi.

Ja sporta totalizators senāk saistījās tikai ar pāris specifiskākiem sporta veidiem, tad mūsdienās likmes tiek liktas un rezultāti tiek paredzēti tiešām visdažādākajos sporta veidos un pat kultūras notikumos. Likmes var likt gan futbolā, gan tenisā, gan basketbolā, gan beisbolā, gan autosportā, gan boksā, gan regbijā, gan riteņbraukšanā. Un tas nav viss! Ja ir vēlme – var likt likmes pat golfā vai kriketā! Tas nozīmē ka katrs, kam sports ir tuvs, varēs atrast tieši sev piemēroto sporta veidu, lai varētu likt likmes un vērot sporta notikumu ar vēl lielāku piesaisti. Uzzini vairāk šeit!

Sporta totalizators ir iespēja ne tikai pārbaudīt savu veiksmi, bet tiešām likt lietā savas zināšanas par konkrēto sporta veidu, kā arī iegūto pieredzi, ja sporta veids, komanda vai kāds konkrēts spēlētājs, piemēram, bokseris, ir gana ilgi vērots un tam sekots līdzi. Bez tam svarīgi ir pārzināt ne tikai savas iemīļotās komandas vai spēlētāja spējas, bet arī pārzināt kādi ir pretinieka trumpji vai tieši otrādi – trūkumi. Jo vairāk sporta totalizatora spēlētājs ir pievērsies izpētei, jo lielāka iespēja, ka liktā likme vainagosies panākumiem. Un jo lielāka pieredze, jo mazāks risks veicot patiešām lielas un ievērojamas likmes.

Sporta totalizatori parasti piedāvā veikt divas dažādas likmes – gan vienkāršo, gan kombinēto. Vienkāršā likme nozīmē to, ka tiek pieņemta likme par vienu un ļoti konkrētu notikumu sportā. Savukārt kombinētā likme apvieno vairākus notikumus un darbības vienas spēles laikā, kas noteikti piemērotāka ir jau pieredzējušākam sporta totalizatora spēlētājam. Protams, ka likmes pēc tam, kad spēle ir sākusies, vairāk atcelt vai modificēt savu likmi nav iespējams, tāpēc katra likme ir rūpīgi jāizsver un jāpadomā pirms tiek veikta.