Kāršu vilinājums.

Kārtis ir vilinājušas daudzus jau no laikiem, kad tās tika radītas, taču, pateicoties cilvēku asajiem prātiem un tehnoloģiskajām iespējām, mūsdienās to pielietojums ir daudz plašāks, kā Senajā Ķīnā, kur tika izgudrots šis aizraujošais laika kavēklis.

Līdzās kāršu spēlēm, tās ir arī viens no galvenajiem darba rīkiem iluzionistiem un burvju triku meistariem, kā arī populārs objekts dažādu kolekcionāru vidū. Vai zinājāt, ka eksistē vairāki tūkstoši kāršu spēļu? Daudzām spēlēm ir dažādas spēļu variācijas, piemēram, pokeram. Pokers zem sava vārda slēpj vairāk kā 100 dažādus kāršu spēļu veidus vien, kuriem mērķis ir viens, taču variāciju kā pie tā tikt, daudz. Pateicoties jau minētajām tehnoloģijām, ir radušās un no aizmirstības paglābtas vairākas kāršu spēles, tostarp Solitaire un Free Cell, kas nav svešs laika kavēklis ikvienam, kurš ikdienā saskaras ar Windows operētājsistēmas lietošanu.

Ilūzijas un triki.
Kāršu triki savu slavas gājienu sāka 20. gadsimta sākumā, pateicoties tam, ka kāršu kava bija viegli pieejama, populāra un lēta lieta, taču, dažādas kāršu manipulācijas ir datētas jau laikā, kad kāršu spēlēšana kļuva populāra – viduslaiku Francijā. Kāršu triku pamatā nereti ir roku veiklība, matemātiski un stratēģiski aprēķini. Pastāv simtiem veidu kā manipulēt ar kārtīm un labs iluzionists šo māku liks lietā un skatītāji to pratīs novērtēt. Lai gūtu panākumus taisot trikus ar kārtīm, būs nepieciešama spīdoša atmiņa, dzelžaina uzmanības noturēšanas prasme un neatlaidīgi treniņi. Par ļaunu nenāks arī prasme skaitīt kārtis. Mūsdienās ir atrodami neskaitāmi veidi kā trikus iemācīties, un viens no populārākajiem, protams, ir ar interneta starpniecību.

Kāršu spēles.
Kāršu spēles un kārtis pašas par sevi ir ļoti populāras, taču daudzi nemaz nezinās, ka bez īpašas atļaujas tās nedrīkst spēlēt sabiedriskās vietās. Kāršu spēles tiek definētas kā azartspēles, tādēļ zoles partija skolas starpbrīdī varētu nebūt tik laba doma kā sākumā varētu likties. Tieši šī iemesla dēļ, ir dažas kāršu spēles, kas tiek spēlētas ar speciāli pielāgotām kārtīm, piemēram UNO. Jā, šī populārā kāršu spēle sākotnēji tika spēlēta ar parasto kāršu kavu, taču deviņdesmitajos gados pārdošanā nokļuva speciālās UNO kārtis.

Kārtis un kāršu spēles vienmēr būs populārs brīvā laika pavadīšanas veids, gan darbā pusdienlaikā spēlējot Solitaire, gan draugu lokā spēlējot pokeru un citas kāršu spēles.