Ar ko atšķiras spēļu automāti?

Spēļu automāti mūsdienās ir ļoti ienesīgi azartspēļu sfērā, gan to ierastajā, taustāmajā izskatā, gan virtuālajā. Spēļu automātam ir sena vēsture un daudzi nemaz nenojauš, ka ar azartspēlēm un kazino tam bija visai maza saistība.

Pirmais spēļu automāts bija mehānisks un to izveidoja autoservisa īpašnieks, lai klientiem būtu iespēja īsināt laiku un tas notika tālajā 1899. gadā. Pakāpeniski šo iekārtu popularitāte auga un nu visā pasaulē ir atrodami vairāk kā pusotrs miljons dažādu spēļu automātu, daļa no tiem pat ir iedvesmojušies no filmu tematikām, kā piemēram Planet of the Apes. Zemāk neliels ieskats tajā, kādi ir spēļu automātu veidi.

 

  1. Pats pamats – trīs ruļļu automāts – pats pamatu pamats. Šāda tipa automāts ir mūsdienās atrodamo videospēļu automātu vectēvs. Šīs iekārtas tiek dēvētas arī par klasiskajiem spēļu automātiem. Tiem ir viena izmaksas līnija. Šādos automātos parasti bija atrodami 10-32 simboli uz viena ruļļa. Ruļļi tika iedarbināti ar speciālu sviru, kas mūsdienās jau ir kļuvusi par ikonisku vērtību. Tautā šie automāti tika saukti par vienročiem.
  2. Vairāku izmaksu līniju automāti – Ienākot tirgū šāda tipa automātiem, palielinājās iespēja arī tikt pie lielākiem laimestiem. Mūsdienās vispopulārākie ir piecu ruļļu automāti, kuriem ir vairākas izmaksas līnijas bieži vien pat vairāki desmiti. Ja liekat likmi tikai uz vienu līniju, tad visbiežāk tā būs vidējā, taču, mūsdienās šādi laimēt ko vērtīgu ir kļuvis teju nereāli. Jo vairāk likmju uz līnijām, jo lielāka iespējamība laimēt.
  3. Video automāti – septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados elektroniskos spēles automātus lēnām sāka nomainīt video spēļu automāti. Šie automāti darbojās pēc līdzīga principa kā tie, kas atrodami mūsdienās – kloķi nomainījusi SPIN poga, attēloti vairāki ruļļi un izmaksas līnijas, kā arī radās iespēja pielietot dažādas bonusu spēles un brīvos griezienus.
  4. Progresīvā džekpota spēļu automāti – šie spēļu automāti ir saslēgti vienotā tīklā visā pasaulē un neliels procents no iemaksātajām likmēm, tik iemests kopējā bankā, rezultātā piedāvājot nemitīgi augošo un milzīgu gala džekpotu, kas bieži vien ir mērāms miljonos. Šie automāti tiek pielīdzināti loterijām, jo laimests aug tik ilgi, kamēr to kāds laimē.
  5. 3D spēļu automāti – ar mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām, šādu video automātu esamība ir tikai pašsaprotama. Trīsdimensionālas iespējas tika radītas, lai spēļu spēlēšanu padarītu interesantāku un piesaistītu jaunus spēlētājus.

 

Kā redzams, spēļu automāti un to atšķirības gadu gaitā ir ļoti mainījušās un pirmie spēļu automāti pat nav īsti salīdzināmi ar tiem, kādus tos radīja 20.gadsimta sākumā.